Wyszukiwarka

Wpisz nazwę firmy, usługi, zabiegu, lekarza:

Polecamy firmy
Dodaj firmę
Kontakt
Start
ul. Willowa 16A 20-819 , Lublin woj. lubelskie pow. Lubelski
tel. 815275212 601372655
email: arturluty@hotmail.com www: http://www.pediatralublin.com.pl
Godziny otwarcia: Pon: Kontakt Wto: Kontakt Śro: Kontakt Czw: Kontakt Pią: Kontakt Sob: Kontakt Nie: Kontakt
Dr n. med. Artur Luty
Pediatra
Neonatolog
Wizyty domowe
Specjalista intensywnej terapii

Czym zajmuje się pediatra?
Lekarz pediatra, nazywany często doktorem dziecięcym, to specjalizacja, która skupia się na pomocy medycznej najmłodszym pacjentom. Dlatego przede wszystkim zajmuję się leczeniem dzieci i niemowląt. Diagnozowanie i leczenie chorób dziecięcych jest poparte wieloletnim doświadczeniem. Prowadzę praktykę lekarską w gabinecie pediatrycznym, ale oferuję również wizyty domowe i konsultacje telefoniczne.

Wiem, że wielu rodziców reaguje silnym stresem na dolegliwości, które wystąpią u ich dzieci. W takiej sytuacji często nie wiedzą, jakie kroki podjąć – czy zgłaszać się do szpitala, czy wystarczą domowe metody leczenia. Dlatego w nagłych przypadkach jestem do dyspozycji przez całą dobę, w dni powszednie i święta. Możesz skorzystać z konsultacji i pomocy lekarskiej zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz.

Leczę choroby wielu układów, w tym oddechowego, moczowego, przewodu pokarmowego i inne. Wykonuję również szczepienia i przeprowadzam niezbędne badania przed ich wykonaniem. Dobrze wiem, jak trudnym przeżyciem może być dla dziecka wizyta u lekarza pediatry. Zawsze pamiętam o uśmiechu i odpowiednim podejściu, dzięki czemu dzieci nie boją się mnie i łatwiej jest mi przeprowadzić wywiad i zbadać Pacjenta. Zależy mi na tym, żeby dziecko było tak samo zadowolone z wizyty u doktora dziecięcego jak jego rodzice.

Doświadczenie zawodowe
Od 1982 roku pracowałem jako młodszy asystent w oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Wojewódzkiego Szpitala Zespołowego w Chełmie
Od 1986 roku pracowałem jako starszy asystent w Państwowym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie w Instytucie Pediatrii, a następnie w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie w Klinicznym Oddziale Intensywnej Terapii.
Przez wiele lat byłem kierownikiem wyjazdowego zespołu reanimacyjnego w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Chełmie, a następnie w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Lublinie.
W roku 1993 wraz z dr med. Ryszardem Siwkiem wykonałem pierwszy w województwie lubelskim zabieg operacyjny w znieczuleniu ogólnym poza państwową placówką ochrony zdrowia.
W roku 1995 współtworzyłem również pierwszą karetkę reanimacyjno-noworodkową w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Lublinie w Fabryce Samochodów Osobowych w Lublinie.
W roku 1998 zostałem współzałożycielem pierwszego w regionie Prywatnego Centrum Pielęgniarstwa. Rehabilitacji i Opieki „Patronus” oraz Domu Opieki „Patronus”, który istnieje do dzisiaj.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz należę do Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

Obecna działalność
Od 1997 roku wspieram Domy Dziecka oraz fundacje na rzecz Rodzinnych Domów Dziecka.
W 2004 roku moja biografia została umieszczona w encyklopedii znanych Polek i Polaków, “Who is Who w Polsce”.
Jestem propagatorem medycyny alternatywnej.
Współpracuję z wieloma placówkami i instytucjami medycznymi.
Posiadam wiele publikacji w prasie medycznej.
W 2015 roku moja biografia została umieszczona w Encyklopedii Oxford (Encyklopedia Osobowości Rzeczypospolitej Polskiej).
Wielokrotnie nominowany (zgłaszany) przez pacjentów do nagrody w plebiscycie HIPOKRATES Kuriera Lubelskiego.